Kim jest zoopsycholog/ behawiorysta?

Jest to specjalista, zajmujący się tworzeniem poprawnej relacji pomiędzy właścicielem, a zwierzęciem. Pomaga wytłumaczyć opiekunowi dlaczego pies lub kot tak postępuje, co zrobić by poprawić jego zachowanie a jednocześnie poprawić ich samopoczucie lub potrzeby gatunkowe. To człowiek, który jest adwokatem zwierząt:)

Dlaczego warto skorzystać z pomocy behawiorysty?

Nie zawsze jesteśmy w stanie dobrze zrozumieć naszego pupila. Często pomimo wielkich starań ciężko jest odczytać czego nasz zwierzak potrzebuje. Czy ma zapewnione wszystkie potrzeby gatunkowe? A może już wszystkiego spróbowaliśmy i dalej zostaliśmy z problematycznym zachowaniem? I jedynym wyjściem okazuje się behawiorysta.

Dlatego, warto skorzystać z pomocy doświadczonej osoby, która wskaże Państwu drogę jaką podążyć by zwierzak czuł się komfortowo, a opiekunowie będą zadowoleni z sukcesów zmiany w zachowaniu u swojego kochanego pupila.

Cel konsultacji behawioralnej psa/kota

Celem konsultacji jest wyeliminowanie lub zminimalizowanie niepożądanych/kłopotliwych zachowań naszych czworonogów. Razem naprawimy zachowania niedopuszczalne jak np. agresja, lęki. Sprawię by mogli być Państwo w pełni zadowoleni z dobrego i kochanego towarzysza.

Pomagam w rozwiązaniu problemów u psów tj.:

 • agresja
 • lęki
 • załatwianie się w domu
 • ciągnięcie na smyczy
 • niszczenie domu podczas nieobecności właściciela
 • postępowania w przypadku adopcji zwierzęcia ze schroniska
 • odpowiednie wprowadzenie schroniskowego psa do innych zwierząt/ dziecka
 • nieprawidłowe kontakty z innymi psami w domu, na spacerze/ kotami
 • fobie dzwiękowe
 • i inne

Rozwiąże również problemy kocie tj:

 • załatwianie się poza kuwetą
 • agresja vs człowiek/ inny kot
 • wprowadzenie nowego kota do grupy kotów
 • lęki i fobie dźwiękowe
 • i inne

Każdy właściciel czworonoga marzy by jego pies/kot był szczęśliwy. Na konsultacji nie tylko opowiem o przyczynie problemu, podpowiem opiekunom jak uniknąć błędów w komunikacji, podpowiem jak zmienić sytuację kłopotliwą oraz dostosuje odpowiednią terapię. Objaśnię, kiedy zachowania są tylko kłopotliwe, a kiedy są to zachowania patologiczne. Wyjaśnię, jak zauważyć zachowania odbiegające od tych zapisanych w ich gatunku.

Jak wygląda konsultacja:

 1. Rozmowa telefoniczna, na której nakreślamy problem.
 2. Najważniejsze również jest zebranie materiałów na których często możemy zaobserwować dane zachowanie i konkretny problem np. poprzez nagranie filmu na spacerze, w domu przy nieobecności opiekuna czy innych przypadkach.
 3. Wizyta w domu. Pomoże nam zebrać wszystkie potrzebne informację i zaobserwować problem.
 4. Pełna analiza problemu wspólnie z Państwem. Umożliwi nam dobór odpowiedniego oraz dobrego planu terapii i ćwiczeń.
 5. Przesłanie skryptu planu terapii i wskazówek pracy nad problemem zwierzaka.
 6. W niektórych przypadkach problemowego zachowania psa (agresja w stosunku do ludzi czy psów/lęk do psów) będzie konieczne wyjście poza dom (spacer) by określić problem i dobrać prawidłową terapię behawioralną.
 7. Kontakt telefoniczny w miarę Państwa potrzeb oraz potrzeb terapii.

Ilość wizyt jest uzależniona od trudności  i skomplikowania problemu. Określimy ją po pierwszych zajęciach.

Przed wizytą zawsze wysyłam potwierdzenie spotkania, nie potwierdzenie wizyty jest równoznaczne z jej odmówieniem.

Po pierwszej wizycie i zapoznaniu się z problemem. Mogę zaproponować Państwu pomoc w ćwiczeniu podanych zaleceń. Skupimy się razem nad prawidłowym wykonywaniem zadań i dążeniu do lepszej zmiany 🙂

Pamiętajmy, że behawiorysta czy zoopsycholog nie jest Cudotwórcą 🙂 bez stosowania się do zaleceń i ćwiczeń, możemy nie widzieć żadnego efektu. Nad każdym przypadkiem problemowego zachowania trzeba konsekwentnie ćwiczyć, wprowadzać plan w życie wtedy jesteśmy wstanie uzyskać sukces:) I my będziemy się cieszyć z równowagi w relacji z psem i pies będzie szczęśliwy, ponieważ Państwo go zrozumieli i potrzeby psa zostają zapewnione.

Czas długości danych ćwiczeń wyznacza nam sam psiak 🙂 To obserwując jego widzimy ile potrzebuje czasu i długości ćwiczeń:)

Cena

Konsultacja

Konsultacja obejmuje umiarkowane przypadki zachowań problemowych u zwierząt tj.

Lęk separacyjny, agresję do psów/ludzi, lęki, fobie i inne problemy.

Pomogę również w cięższych przypadkach problemowych zachowań. Wtedy potrzebna będzie większa ilość spotkań i pracy nad problemem.

Dodatkowo na każdej konsultacji opowiem również o tajnikach pozytywnego szkolenia i budowania relacji we wskazanym problemie u psów.

Ta sama cena konsultacji obejmuje problemy u kotów tj:

Lęk, agresja, załatwianie poza kuwetą i inne problemowe zachowania kota.

W cenie konsultacji:

 • 1 wizyta
 • Stały kontakt telefoniczny lub e-mailowy

100zł

Tak pracuje 🙂 Więcej zdjęć w Galerii Zdjęć i Filmów.

Szczegóły dojazdu po kliknięciu w dany obszar : )

Dojazd jest bezpłatny na terenie Szczecina i okolic. (zielony obszar)