Nazywam się Paula Dzikowicz-Proć

Jestem zoopsychologiem – behawiorystą oraz Trenerem Psów. Pomagam stworzyć satysfakcjonującą relację między człowiekiem, a zwierzęciem oraz osobami z jego otoczenia. Udzielam wsparcia w usuwaniu lub redukowaniu niepożądanych /niepokojących zachowań zwierzęcia, na które skarży się właściciel. Określam problem i jego przyczynę. Przedstawiam propozycje określonej terapii w celu poradzenia sobie
z daną sytuacją.

Od najwcześniejszych lat miałam możliwość kontaktu ze zwierzętami. Wychowywałam się z psami, królikami, wężami i drapieżnymi ptakami. Kontakt z nimi był dla mnie ogromną przyjemnością i wspaniałym budowaniem pozytywnych, dobrych relacji.

Ta przyjemność spowodowała chęć pracy ze zwierzętami – stąd po wielu latach nauki zostałam behawiorystką i trenerką zwierząt. Na początku pogłębiałam swoją wiedzę praktyczną z własnymi psami. Nie brakowało mi też teorii, którą zapełniałam nie jedną książką.

Z czasem podjęłam pracę jako petsitterka(osoba opiekująca się zawodowo zwierzętami). Pełna wiedzy i doświadczeń podjęłam decyzje o zakupie pierwszej kotki. Wybór padł na piękną kotkę Bengalską, aktualnie ma 4 lata i obala wszelkie stereotypy dzikości tej rasy. Jest bardzo mądra, oddana i przywiązana do nas, co najważniejsze nie wykazuje dominującej natury. To właśnie ona nauczyła mnie jak można porozumieć się z kotem, jak odczytywać sygnały i jak poprawiać nasze wspólne relacje, tak by każdy był szczęśliwy 🙂

Największym moim marzeniem było dojście do momentu w którym mogłabym rozpocząć pracę z dzikimi zwierzętami. Dlatego też, aktualnie dołączyła do naszej rodziny kotka z gatunku Serwal Afrykański, która okazała się poważnym wyzwaniem:)

Pierwszym napotkanym problemem było odpowiednie wprowadzenie nowej kotki do kotki rezydentki.

Tak było dość nerwowo. Z biegiem czasu potrafiły nauczyć się wspólnej zabawy. Kotka z tego gatunku zachowuje się jak koto-pies. Jest kotem, ale można zaobserwować również chęć do nauki komend oraz wspaniałą zabawę w bieganiu za piłką, co leży bardziej w naturze psa 🙂 Jest to dziki kot, lecz udomowiony.

To one teraz uczą mnie jak wyglądają instynkty kocie, jak wygląda ich wspólna komunikacja i dzięki nim mogę sporo zaobserwować, jak i dzielić się tą wiedzą z innymi.

O mnie
Wspólny odpoczynek : ) to oznaka dobrej i pozytywnej relacji

Tak właśnie nabrałam wiedzy praktycznej i potrzebowałam poszerzyć również swoje doświadczenie o teorię. Dlatego ukończyłam Kurs Zoopsychologa potwierdzony Certyfikatem oraz Zaświadczeniem MEN i legitymacją zawodu, dokształciłam się jako Behawiorysta Zwierzęcy otrzymując certyfikat i zaświadczenie kursu. Zdobyłam również kwalifikacje Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności – Instruktor Szkolenia Psów. Rozpoczęłam praktykę w Szkole Psów w Szczecinie pod bacznym okiem profesjonalistów jako behawiorysta i instruktor szkolenia psów. Jak również współpracuje z Oddziałem Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Szczecinie gdzie pomagam rozwiązać problemy behawioralne psów oraz kotów, które się tam znalazły. Dzięki temu umożliwiam ich szybszą i docelową adopcje. Dodatkowo wykładam prelekcje w przedszkolach i szkołach, dzięki którym mogę edukować dzieci od najmłodszych lat jak poprawnie zająć się zwierzętami oraz jakie mają potrzeby nasze futerkowe pupile.

Biorę udział również w różnych seminariach i warsztatach tj. :

  • Seminarium pt.”Kot w domu: profilaktyka problemów z zachowaniem i prawidłowa opieka” lek. wet. Jolantą Łapińską
  • Warsztaty ” Podstawy Wystawiania Psa ” organizowane przez Szkołę Pies Potrafi w Szczecinie
  • Seminarium ” Aport i Dummy ” z Katarzyną Chrobak w Międzyzdrojach
  • Warsztaty ” Nose Worka ” pod bacznym okiem Magdaleny Szewczyk Dzido
  • Seminarium pt.” Lęki i fobie psów i kotów” z lek.wet. Jolantą Łapińską
  • Webinarium “Agresja i Reaktywność “Dog Training Academy Małgorzata Woźniak
  • Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt “Relacja Człowiek-Pies i sposoby jej budowania”- organizowana przez stowarzyszenie behawiorystyczne Dogtryna, Warszawa 2018
  • Webinarium “Równaj”- Luźna smycz organizowane przez PsieABC Szkolenie Psów, Warszawa 2018
  • Prelekcja w Przedszkolu nr 59 w Szczecinie pt.” Dobra i bezpieczna opieka nad zwierzętami “- organizator spotkania TOZ w Szczecinie(prelekcje prowadziłam osobiście)
  • Webinarium “Nie Nie Rusz”- organizowane przez PsieABC Szkolenie Psów Emilia Czechowicz, Warszawa 2018
O mnie
W towarzystwie rodzinnego Puchacza
O mnie
5 (96.67%) 6 votes