Kamera / Monitoring Twojego Psiaka lub Kociaka

Już jakiś czas temu kupiłam dobrą kamerkę, dzięki której mogłam obserwować jak pies i koty zachowują się pod moją nieobecność.

Dostałam wiele pytań jaką kamerę polecam, jak działa i jak podłączyć – postaram się poniżej na wszystkie pytania odpowiedzieć i zrobić pełną recenzję w jaki sposób obserwować swojego pupila gdy nie ma nas w domu. 

Gdy wasz pies psoci lub kot robi spustoszenie w domu – warto taką kamerkę postawić i obserwować co wtedy zwierzak robi. Czy się nudzi? Czy szuka zabawy i rozrywki? Czy po prostu rozładowuje swoje emocje na wybranej rzeczy. Takie informację są niezwykle ważne podczas terapii behawioralnej.

Kamerę, którą ja wykorzystuje do “podglądania” Tokyo czy Meyki gdy nie ma nikogo w domu to

Xiaomi Mi Home Secruity 360

Kamerka jest świetnym połączeniem tego co potrzebujemy do jakości i ceny. Po podłączeniu i konfiguracji kamerki mamy możliwość na bieżąco obserwować co nasz psiak/kociak robi aktualnie na telefonie. Kamerka obraca się za pomocą przycisków na komórce – więc mamy możliwość naprawdę śledzić dookoła wręcz poczynania zwierzaka.

Dodatkowo, mamy możliwość np. na noc/dzień ustawić tryb automatyczny nagrywania gdy wykryje ruch w pokoju. Wtedy nasza kamerka zacznie nagrywać to dlaczego pies lub kot zaczyna niszczyć lub jest niespokojny.

Wszystko odbywa się przez internet. Kamerka łączy się przez WiFi w domu.

i-xiaomi-mi-home-security-camera-360-qdj4041gl

Xiaomi Mi Home Secruity 360

Konfiguracja i ustawienia kamerki

Kamera jest bardzo prosta do rozpoczęcia działania. Polecam sprawdzić na filmiku obok, jak ją przygotować aby od razu działała na telefonie. Wystarczy aplikacja Xiaomi na telefonie i kilka prostych ustawień. Przy wygenerowaniu kodu QR, który pojawi się na telefonie i należy przybliżyć komórkę z obrazkiem do kamery i gotowe 😉

Od teraz będziemy mogli online na bieżąco śledzić poczynania zwierzaka w pracy/szkole/samochodzie/na wycieczce gdziekolwiek gdzie jest internet 🙂

Z innych podobnego typu kamerek zwanymi “Kamery IP” polecam o podobnej zasadzie działania, może akurat inne przypadną do gustu 🙂

i-xblitz-isee-2

Xblitz iSee 2

i-overmax-camspot-3-5-biala-ovcamspot35white

OVERMAX Camspot 3.5