Konsultacje behawioralne prowadzone przez Zoopsychologa | Biegłego | Behawiorystę i Szkoleniowca
Kim jest zoopsycholog/ behawiorysta?
Zoopsycholog lub behawiorysta zwierząt to specjalista w dziedzinie zachowania zwierząt. Ich głównym zadaniem jest badanie zachowania zwierząt i diagnozowanie problemów behawioralnych, a także udzielanie właścicielom zwierząt wskazówek i porad w celu poprawy zachowania ich zwierząt. Innymi słowy to specjalista, który pomaga zrozumieć psie emocje związane ściśle z konkretnym zachowaniem zwierzaka. Pomaga wytłumaczyć opiekunowi dlaczego pies lub kot postępuje w konkretny sposób, co zrobić by pomóc, a jednocześnie poprawić ich samopoczucie.
To człowiek, który jest adwokatem zwierząt
Dlaczego warto skorzystać z pomocy behawiorysty?
Nie zawsze jesteśmy w stanie dobrze zrozumieć naszego pupila. Często pomimo wielkich starań ciężko jest odczytać czego nasz zwierzak potrzebuje. Czy ma zapewnione wszystkie potrzeby gatunkowe? A może już wszystkiego spróbowaliśmy i dalej zostaliśmy z problematycznym zachowaniem? Np. lęki, strach przed przedmiotami, ekscytacja, różne fobie. Wtedy jedynym wyjściem okazuje się doświadczony behawiorysta.
Dlatego, warto skorzystać z pomocy doświadczonej osoby?
Odpowiednia osoba wskaże Państwu drogę jaką podążyć by zwierzak czuł się lepiej zrozumiany, a my będziemy cieszyć się z sukcesów zmiany w zachowaniu u swojego kochanego pupila.
Nauczę Państwa jak poznawać mowę ciała zwierząt i komunikować się z nimi, by jak najlepiej rozwinąć swoją relację i zrozumienie.
Cel konsultacji – terapii – behawioralnej psa/kota
Celem konsultacji jest wskazanie opiekunowi kierunku pracy z psem/kotem, tak by zminimalizować negatywne emocje zwierzęcia w danej sytuacji, wskazać zwierzakowi jak może sobie radzić z sytuacjami. Razem pomożemy osiągnąć psi constans, odpowiednio dopasujemy terapię do trudnych stanów zachowań tj. ekscytacja, lęki, fobie czy agresję. Sprawię by mogli być Państwo w pełni zadowoleni z dobrego i kochanego towarzysza. Najważniejsze by zrozumieć swojego pupila i pomóc mu w trudnej dla niego sytuacji.
Konsultacje behawioralne prowadzone w formie spotkania na kamerce online( lub ze spotkaniem),konsultacje na kamerce nie różnią się od bezpośrednich spotkań. Tak samo mogę obserwować psa z filmików na kamerce (kamerka monitoringu, telefon, laptop) jak na spotkaniu. Często podczas spotkania w domu opiekuna/na dworze pies nie prezentował problematycznych zachowań (ponieważ miał lepszy dzień, była dodatkowa osoba itd.), pojawiały się zachowania tylko pozytywne i wtedy nie mogę prawidłowo ocenić zachowania bez filmiku.
Dlatego też taka opcja może o wiele bardziej pomóc.
W przypadku problemów separacyjnych m.in. lęk separacyjny również nie widzę problematycznego zachowania psa, ponieważ dzieje się to pod nieobecność opiekunów. Wtedy również bazuje jedynie na nagraniach opiekunów, gdzie jest nagrane wyjście “od tzw. zbierania się do wyjścia oraz nieobecności i powrotu do domu” to właśnie przedstawie mi z czym mamy problem oraz skalę problemu.
Dlatego.. niekonieczne jest potrzebne obserwowanie psa bezpośrednio jeśli również to samo możemy nagrać wraz z minimalizowaniem rozpraszających bodźców zewnętrznych. O wiele więcej widzę z nagrań interakcji psiej na kamerce niż ze spotkania, ponieważ mogę zawsze zatrzymać i wrócić do odpowiedniego momentu, który analizuje niż na spotkaniu obserwować przez mini sekundy to samo i nie mieć możliwość wrócić do tej sytuacji wyjaśniając opiekunom te zachowania i mowę ciała psów w rożnych sytuacjach.
Natomiast konsultacje ze spotkaniem również realizuję, spotykam się na spacerze w warunkach neutralnych dla psa.
Pomagam w rozwiązaniu problemów u Psów tj.:
- lęki (do przedmiotów, ludzi, psów, dzieci)
- agresja do psów, ludzi
- budowanie relacji pies- dziecko
- ekscytacja przy mijaniu się z innymi psami/ludźmi
- załatwianie się w domu
- trening kooperacyjny, pielęgnacyjny
- wprowadzeniu szczeniaka do domu (nauka załatwiania się poza domem, nauka zostawania w domu, radzenie sobie z podgryzaniem)
- ciągnięcie na smyczy
tzw. rozpieszczenie( wprowadzenie zasad) - niszczenie w domu podczas nieobecności właściciela
problemy separacyjne/lęk separacyjny - postępowania w przypadku adopcji zwierzęcia ze schroniska
- odpowiednie wprowadzenie schroniskowego psa do innych zwierząt/ dziecka
- fobie dźwiękowe
- budowanie relacji pies rezydent i nowy pies,
- przygotowanie psa na pojawienie się dziecka
- i inne
Rozwiąże również problemy Kocie tj:
- załatwianie się poza kuwetą
- agresja kota/kotów do ludzi lub innych zwierząt
- wprowadzenie nowego kota do domu
- lęki i fobie dźwiękowe
- problem w relacji kot-pies, kot-dziecko, kot-opiekun
- i inne
Cena
Konsultacja ze spotkaniem 200 zł
Konsultacja zdalna -ponad godzinna rozmowa z zaleceniami na kamerce – Online 140 zł
Każdy właściciel czworonoga marzy by jego pies/kot był szczęśliwy. Na konsultacji behawioralnej nie tylko opowiem o przyczynie problemu, podpowiem również opiekunom jak uniknąć błędów w komunikacji, opowiem jak zmienić sytuację kłopotliwą oraz przygotuje odpowiednią terapię w formie planu.
Objaśnię, kiedy zachowania są tylko kłopotliwe, a kiedy są to zachowania patologiczne. Wyjaśnię, jak zauważyć zachowania odbiegające od tych zapisanych w ich gatunku. Opowiem dużo ciekawostek.
Zapraszam serdecznie na konsultacje – Szczecin, Kołbaskowo, Lubieszyn, Dołuje, Police, Dobra, Mierzyn, Gryfino, Stargard i każde osoby, które potrzebują pomocy.
By zapisać się na konsultacje wysyłamy Sms-a z informacją w czym mam pomóc, w wolnej chwili odpowiem i omówimy szczegóły. Rozmowy i konsultacje umawiam w godzinach 8.00- 18.00 od poniedziałku do piątku oraz soboty.