Ładowanie…

Socjalizacja w szkoleniach grupowych

Szkolenia grupowe… czy na pewno znajdziemy tam czas na socjalizację psów? Pies się boi innych ludzi czy psów i dlatego kierujemy się na szkolenia grupowe… Czy na pewno dobrze kierujemy nasze psiaki? A może jednak powinniśmy pracować na początku na konsultacji behawioralnej lub na prywatnych zajeciach tak by pies nauczył się odpowiedniej reakcji na inne psy oraz ludzi.

Wybierając szkolenia grupowe warto zaznajomić się z opisem zajęć danej szkoły.

Na szkoleniach grupowych w szkołach mamy zajęcia dla szczeniaków oraz dla starszych psiaków i jest to zazwyczaj psie przedszkole lub zajęcia podstawowego posłuszeństwa, treningi relaksacyjne opiera się to na nauce skupienia, relaksacji, wyciszenia, motywacji, nauki komunikacji czy poznania jak możemy wpłynąć na dobrostan psa. Dodatkowo uczymy się autokontrolisamokontroli i nauki posłuszeństwa.

Zapisując się na zajęcia grupowe musimy wziąć pod uwagę czy dana szkoła pracuje z Nami również nad indywidualnym rozwojem Naszego psa, czy tylko trenera wbija Nas w kanon całej grupy.

W  Naszej Boskiej Szkole dla psów, zawsze bierzemy pod uwagę kto na jakim poziomie wtajemniczenia nauki, do Nas przychodzi i tak dostrajamy się by zadbać o rozwój całej grupy i każdego z osobna na szkoleniach grupowych tj. Psie Przedszkole czy Podstawowe Posłuszeństwo.

Jeśli myślimy o socjalizacji na zajęciach grupowych to jest to dobry kierunek..natomiast musimy pamiętać że socjalizacja psów to nie puszczenie psa i ich zabawa. Psy nie znające mało kiedy się ze sobą bawią, to co my możemy zauważyć to raczej zachowania demonstracyjne. Psy by się bawić muszą się znać i dobrze czuć ze sobą.

Oczywiście ważny jest kontakt psów, nawet ich obserwacja przez innego mniej śmiałego psa, uczą się dość wiele. Natomiast od razu możemy sobie powiedzieć, że nie jesteśmy w stanie nauczyć psa komunikacji psiej. Psy rozmowy i sposobu rozmowy uczą się jedynie od siebie i od odpowiednich psów tzw. Teaching Dogów.

Jeśli mamy psa, który panicznie się boją innych psów, ludzi, hałasu to przepracujmy to lepiej na konsultacji, gdzie behawiorysta zaleci konkretny kierunek pracy i ewentualnie z czasem dopasuje grupę do psa.  Nie warto wrzucać psa na tzw. głęboką wodę może sobie poradzi.

Warto zadać pytanie Instruktorowi czy ten pies może być zapisany na grupę czy lepiej na konsultacje lub zajęcia prywatne.

Szkolenia Psów Indywidualne

Szkolenia grupowe w każdej szkole są inne. W nie każdej szkole jest mozliwości dopasowania poziomu ćwiczeń do danego psa. Boska Szkoła tym się różni, że pomimo planu danego szkolenia zawsze dopasuje ćwiczenia i plan treningowy do danego osobnika, tak by pies czuł się swobodnie.

Pamiętajmy, każdy pies jest inny i nie każdy odnajdzie się w takiej przestrzeni by pracować przy tak dużych rozproszeniach jak inne psy czy ludzie. Jedyną drogą jest odpowiednie dopasowanie zajęć  szkoleniowych do psa, jego możliwości i predyspozycji..a zarazem pomyśleć  czy zapisać się na grupowe czy na mniejszą grupę prywatną.

Zapraszamy do Naszych zajęć, niech mi Państwo zaufają a razem znajdziemy odpowiedni kierunek pracy:)