Serwal Afrykański

Serwal – piękny dostojny samiec/samica z gatunku kotowatych o wspaniałym umaszczeniu i niepowtarzalnym charakterze.

To możemy zobaczyć na krótkich internetowych filmach/zdjęciach, posiadacze tych wspaniałych kotów nie są skorzy do opowiadania o ich zaletach i wadach, szczegółowo o szczepieniach, żywieniu, potrzebach gatunkowych czy poprawnej socjalizacji.

Hodowcy jedynie chwalą się w ogłoszeniach kupna, że serwal jest socjalizowany, nauczony załatwiania do kuwety, czy ułożony. Lecz nikt nie pisze, że to bywa tylko do pewnego czasu. A rejestracja w Urzędzie Miasta lub Starostwie nie jest obowiązkowa, a jak macie wątpliwości to napiszcie do swojego urzędu i będziecie mieć zawsze to na papierze.

Nowym dodatkowym trendem są strony o psach i kotach na których informację o serwalach są kopiowane najczęściej z moich artykułów lub postów pomieszane z jakimiś dziwnymi bzdurami wprowadzając tym w błąd kogoś kto czyta takie informacje na ich stronach. Co za tym idzie, każda osoba czytając myśli, że obiektywnie ktoś to opisał i taki kot jest łatwy w użytkowaniu. Jednak takie informacje mogą bardzo mocno wprowadzić w błąd przyszłych opiekunów takiego kota.

Lub

Posiadacze serwali piszą na grupach, że serwal ma “jednego Pana” tzn. że jedną osobę lubi, a drugiego opiekuna toleruje- opierają się o jakieś jednostkowe badania na konkretnym osobniku.

To nie jest prawda… nie można jednoznacznie określić, że serwal zawsze zaakceptuje i polubi tylko jedną osobę. To wszystko zależy od wielu czynników od samej genetyki i charakteru/temperamentu, do rozwoju oseska w czasie kiedy jest u Hodowcy, aż do momentu kiedy przyjeżdża do nowego opiekuna i wbudowuje on relację, poczucie bezpieczeństwa czy odpowiednie zrozumienie kota.

Także nie dajcie się nabrać, że kot polubi jedną osobę z całej rodzinki- wszystko zależy od szerszej gamy czynników i zawsze macie wpływ na budowanie relacji.

W internecie możemy jedynie wyczytać strzępki informacji jak wygląda życie z takim kotem, ewentualnie śledzić blogerów i hodowców, którzy odsłaniają czasem rąbka tajemnicy.

Natomiast dla chętny, którzy myślą o zakupie kota, to jednak za mało. Nie wiadomo jak się przygotować. Czy jak poradzić sobie na początku przygody z kotem  i co się zmienia z biegiem czasu. Jak  zachowanie kota zmienia się podczas dorastania. Co zrobić by każdy opiekun wybudował relację z kotem.

To wszystko jest bardzo ważne, by wiedzieć z czym będziemy mieć do czynienia.

W związku z dużym zainteresowaniem chęci posiadania Serwala, wychodzę na przeciw Nowym opiekunom, którzy myślą o zakupie kota i organizuję Szkolenia/ Konsultacje dla Nowych Opiekunów Serwali.

Tutaj na Szkoleniach/Konsultacjach Online dla przyszłych posiadaczy, omówimy wszystkie szczegóły jak się przygotować, jak wyglądają pierwsze miesiące z dzikim kotem, a jak wyglądają kolejne lata. Co się zmieni, jak się przygotować na kolejne etapy życia z tym pięknym gatunkiem.

serval

Wszelkie informacje, które były tematem Tabu zostają otwarte.

Właśnie tutaj dowiesz się wszystkiego przed posiadaniem Serwala i w trakcie jego wychowania.

Dla zainteresowanych szczegółowymi informacjami przed zakupem Serwala oraz osób, które chciałby zagłębić się w praktyczną wiedzę o tych kotach…

Zapraszam do Szkoleń dla Przyszłych opiekunów Serwala lub na Konsultację Behawioralną dla Serwali w każdym wieku.

 

Dla Przyszłych Posiadaczy Serwala lub Posiadacza kociaka Serwala, opowiem:

  1. Jak przejść etap socjalizacji i habituacji kota w Naszym domu?
  2. Jak wybudować relację każdego opiekuna z Serwalem?
  3. Szanowanie granic kota, jak je wyczuć?
  4. Granice między dzikością kota- a chęcią przekraczania granicy w przypadku ubranek.
  5. Jak podawać tabletki( by nie wywołać stresu- który psuje relację).
  6. Jak wyprowadzić kota z pokoju na wolierę.
  7. Transport kota do innego miejsca zamieszkania,
  8. Szelki i nauka w nich chodzenia, omówimy, czy spacery są zawsze dobre?
  9. Jak oswoić małego kota z innym osobami?
  10. Jak oswoić kota z innymi czworonogami?
  11. Jak prawidłowo żywić Serwala?
  12. Jak i kiedy podchodzić do serwala?
  13. Jak odczytywać komunikację i sygnały wysyłane prze Serwala?
  14. Omówienie zachowań serwala, kiedy wyczuć ruje u samicy serwala?
  15. Czy warto kastrować serwale? O bezpieczeństwie zabiegu.
  16. Słodki mały kiciuś vs dorosły serwal.
  17. Oczekiwania, a rzeczywistość w życiu z Serwalem.
  18. Jak pracować z agresją serwala do opiekunów, czy innych kotów

Na te i wiele innych pytań, znajdą Państwo tutaj informację, do każdej konsultacji podchodzę indywidualnie. Wspomogę i odpowiem jak pracować z takim kotem.

Szkolenie i Konsultacje przeprowadzam zdalnie, ze względu na szerszą możliwość obsłużenia chętnych. Wiadomo, że opiekunowie Serwali są rozproszeni po całej Polsce

Szkolenie dla Przyszłych/ Nowych opiekunów kociaka Serwala Afrykańskiego

obejmuje :

  • pomoc w przygotowaniu na pojawienie się serwala w nowym domu,
  • pomoc w pierwszych dniach,
  • wsparcie w kwestii żywieniowej, behawioralnej,
  • wsparcie w wprowadzeniu go do domu, gdzie są inne zwierzęta,
  • informację jak postępować z różnymi zachowaniami u kota,
  • jak przygotować się na kolejne etapy dorastania i co Nasz czeka,
  • wsparcie behawioralne

Koszt Szkolenia 300 zł

Konto będzie podane przy rozmowie. Zapraszam do zapisu poprzez wysłanie początkowo maila ze zgłoszeniem : procpaula@gmail.com  !

Dla Posiadaczy Serwala w każdym wieku, jest dostępna Porada Behawioralna, gdzie omówimy problematyczne zachowanie kota, jak postępować i co można zrobić by pomóc sobie i kotu w danej sytuacji. Tak by nie pogorszyć Naszych relacji.

Pomogę m.in. w :

  • agresji kota do opiekuna,
  • zachowań lękliwych do opiekuna i innych osób,
  • zachowań agresywnych do innych zwierząt,
  • problematycznego załatwiania się kota poza kuwetą,
  • pomoc w zmianie miejsca zamieszkania kota,
  • jak wprowadzić kota z domu do woliery,
  • agresja do opiekuna,
  • i innych,
  • jak wprowadzić drugiego serwala
  • jak poradzić sobie w przypadku ucieczki serwala i na co zwrócić uwagę, przy poszukiwaniu serwala.
  • metody poszukiwania serwala w przypadku ucieczki,

Porada Behawioralna dla Serwali – to szczegółowa rozmowa telefoniczna lub mailowa z opiekunem, w której odpowiem szczegółowo na powyższe pytania, pomogę znaleźć odpowiedni rozwiązanie.

Koszt 300 zł

W poradzie m.in.:

  • rozmowa telefoniczna/mailowa,
  • szczegółowa analiza,
  • odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania,
  • podejście od strony praktycznej,
  • kontakt po konsultacyjny.

Nasza wiedza opiera się na samej praktyce życia z samicą Serwala Afrykańskiego. Wychowujemy małą od 3 miesiąca życia. Aktualnie ma 5 lat

Dlatego też jesteśmy w stanie Państwu pomóc w najważniejszych początkach życia z Serwalem, jak i w wieku dorosłym. Dodam również, ze na co dzień zajmuję się pracą nad Kocimi Problemami Behawioralnymi jako Behawiorysta i Biegły Sądowy z zakresu Behawioru Kotów i Psów. Mam również ukończone kursy Trenera Zwierząt w Zoo łącznie z praktykami.

Jako wieloletni posiadacz samicy od małego oraz samca z drugiej ręki( w wieku 2.5 roku)  mogę Państwa zaprząc w dużą dawkę wiedzy

Zapraszam do kontaktu, będziemy rozwiewać wszelkie Państwa wątpliwości i odpowiadać na nurtujące pytania.

Kontakt:

Paula Dzikowicz-Proć

tel. + 48 884 949 000 – tylko sms

e-mail: procpaula@gmail.com

Zapraszam !

Nasza wiedza oparta jest o lata doświadczeń pracy z samicą serwala, jako jedyna wychowała się bardzo długo z Nami w 4 ścianach, wychodząc na wolierę tylko kiedy chce. Więc doskonale wiemy co to znaczy mieszkać z kotem 24 h

Opieram się o wiedzę z etologii, zoopsychologi szeroko rozumianej wiedzy behawioralnej kotów domowych, jak i egzotycznego gatunku jakim jest Serwal Afrykański.

Dostępne Szkolenia z zakresu wiedzy behawioryzmu dzikich kotów lub żywienia, niestety nie powiedzą jak podejść do zwierzęcia w każdej sytuacji i jak reagować na zachowania kota w domu, ewentualnie w wolierze. Raczej jest to przydatne jedynie do kotów dziko żyjących lub ewentualnie w zoo. Co odniesienie jest zupełnie inne.

Dlatego warto skorzystać. Ja przed zakupem nie miałam takiej możliwości , to był jeszcze ciemnogród wiedzy i jej szerzenia.

Dlatego zachęcam do poszerzenia horyzontów :)!!

Samica na co dzień ma dobry kontakt z owczarkiem szwajcarskim jednak pomimo wspólnych zabaw i odpoczywania jest terytorialna.

Dorosły samiec jest ciekawy do psa, ale zdystansowany.